Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Spišský hrad - Podbranisko

Cyklotrasy Podbraniska

cyklomapaPodbraniska-1

zdroj : http://www.cassovia.sk/korzar/archiv/
15.11.2007/3195S

Takmer 55 km cyklotrás v týchto dňoch pribudlo v okolí Spišského hradu. V rámci projektu sa ich tvorcom stal turistický značkár a cykloznačkár, dlhoročný dobrovoľný člen Horskej služby v Slovenskom raji Vladimír Mucha. Spoluautor cykloznačenia, ktoré uviedol do praxe Slovenský cykloklub, sa tentoraz zameral na región Podbraniska. Partnermi projektu sú mesto Spišské Podhradie a záujmové združenie Spišský hrad Podbranisko.

SPIŠSKÉ PODHRADIE/PODBRANISKO. Do projektu Vitajte na cyklotrasách v okolí Spišského hradu sa zapojilo 15 obcí Podbraniska, mesto Spišské Podhradie a jeho mestská časť Katúň. Ide o štvoricu cyklotrás.

O aké trasy ide

Prvou z nich je cyklotrasa s červeným značením Dúbrava – Paršivá – sedlo. S dĺžkou 15,8 km je zároveň najdlhšou trasou.

Modrá cyklotrasa zo Spišského Podhradia do obce Pavľany (rázcestie) meria 15,4 km. Rovnako farebne označená trasa s dĺžkou 14 km vedie od obce Žehra do obce Vyšný Slavkov. Je trasou s najvyšším, miestami až 850-metrovým prevýšením. Dokonca spája dve obce z dvoch okresov Spišskonovoveského a Levočského.

Posledná zelená 9-kilometrová trasa ponúka pohľad na krásy Podbraniska od Spišského Podhradia až po motel Vargas v blízkosti vjazdu do tunela Branisko.

Cyklotrasy v Podbranisku sú označené dvoma typmi cyklosmeroviek. „Žlté označujú cykloturistické trasy, biele smerovníky označené písmenom C sú z dielne Slovenského cykloklubu,“ uviedol V. Mucha.

Väčšina doterajších je v Raji

Cyklotrasy v regióne Podbranisko rozšírili doteraz existujúce cyklotrasy na Spiši. Väčšina z nich sa nachádza v Slovenskom raji. Ide o päticu cyklotrás – Glacká cesta obojstranne, Podlesok – Kláštorisko, Geravy – Čertova hlava, Košiarny Briežok – Klauzy a Geravy – Stratenská Píla.

Súbory na stiahnutie

Názov Veľkosť Formát Dátum Zoradiť podľa:
Spoločný program rozvoja obcí Podbraniska Veľkosť: 3.59 MB Formát: pdf Dátum: 21.3.2020