Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Obecný rozhlas

Vyriešený
Prijatý: 07.05.2020
Zodpovedaný: 17.06.2020
Autor: Mária 51/34
Zodpovedal: Obec Granč - Petrovce
Obecný rozhlas

Podnet:

Dobrý deň p. Starosta, chválim nový imidž stránky grancpetrovce a podávam podnet pre starostu, Už dva roky je hlavná ulica viď. príloha bez obecného rozhlasu. Dúfam, že po tomto podnete to zaberie a budú môcť občania počuť správy z obecného rozhlasu aj v tejto časti obce.


Odpoveď:

O probléme samozrejme viem. Je škoda, že na Hlavnej ulici situovanej v južnej časti obce, sa riešila optická sieť vzduchom, teda po doterajších stĺpoch telekomunikačného vedenia, i keď moja snaha bola uložiť optickú sieť do zeme v čo najväčšom možnom rozsahu. Zdôrazňujem to iba preto, že v časti obce, kde sa optický kábel ukladal do zeme, sme robili pripokládku káblov na nové verejné osvetlenie a obecný rozhlas. Máme tak preto urobenú predprípravu na rekonštrukciu týchto verejných sieti na ulici Gašparovec, Zadná, Kostolná a Družstevná. Keďže v najhoršom stave je naozaj verejný rozhlas na Hlavnej ulici od križovatky so Školskou ulicou v smere na Žehru, prekonzultoval som možnosti tejto rekonštrukcie na VSD. VSD nesúhlasí s montážou terajšieho vedenia káblu verejného rozhlasu na ich podporných bodoch, teda stĺpoch elektrického vedenia. Dohodol som však, že táto časť obce, ktorá v zimných mesiacoch, počas silného vetra a hlavne v období, keď zapájame vianočnú výzdobu, často vypadáva, z dôvodu skratu na elektrickom vedení, že obec Granč-Petrovce pristúpi k výmene káblu verejného osvetlenia od súpisného čísla 47 po 59, čiže problémový úsek, za päť žilový samonosný izolovaný kábel, cez ktorý budú znovu napojené svietidlá verejného osvetlenia a taktiež reproduktory verejného rozhlasu. To nám umožní aj reguláciu verejného osvetlenia v nočných hodinách na polovičnú kapacitu, teda každé druhé svietidlo v nočných hodinách vypne. Predpokladám, že k tejto rekonštrukcii by mohlo dôjsť do októbra 2020, podľa finančných možností obce, ktoré skomplikoval Covid-19.

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.