Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Vysoká tráva na brehoch potoka

Vyriešený
Prijatý: 17.06.2020
Zodpovedaný: 17.06.2020
Autor: Anonym
Zodpovedal: Obec Granč - Petrovce

Podnet:

Dobrý deň, chcel by som Vás veľmi pekne poprosiť o vykosenie trávy na brehoch nášho potoka. Je tam dosť vysoká tráva, nevyzerá to veľmi dobre a samozrejme pri súčasnom daždivom počasí má voda v potoku často vyššiu hladinu a vysoká tráva spomaľuje jej tok. Ďakujem.


Odpoveď:

Dobrý deň pán anonym, v súvislosti s Vašou pripomienkou len toľko... obci Granč-Petrovce zabezpečuje údržbu verejnej zelene spoločnosť Granč, s. r. o.. Táta spoločnosť má v súčastnosti dvoch zamestnancov, ktorí postupne vykosujú všetky areály v majetku obce, t. j. školské záhrady a dvory, cintorín, ihriská a priestranstvá priľahlé miestnym a štátnym komunikáciam, taktiež okolie bytových domov. Okrem kosenia zelene je potrebné všetku trávu pozbierať a tak ako občania aj obec s ňou musí nakladať ako s biologicky rozložiteľným odpadom, teda vyviesť ju do kompostárne v Spišskej Novej Vsi. V minulosti sa o údržbu potoka starali občania. Musím vyzdvihnúť niektorých našich občanov, napr. bývajúcich na Mlynskej a Ždiarskej ulici, ktorí to stále robia a okolie ich domov a ulice vyzerajú asi najlepšie v našej obci. Samozrejme nechcem uraziť ani nikoho iného, kto sa stará o verejnú zeleň v okolí svojho domu na iných uliciach. Obec nie je subjekt, ktorý sa má starať o zeleň v potokoch, ktoré spravuje štátna organizácia, t. j. Povodie Hornádu a Bodvy, š. p.. Samozrejme, že aj mňa to trápi a aj potok vyžíname minimálne raz ročne, avšak nie na úkor pozemkov, ktoré spravuje obec. Privítali by sme preto iniciatívu občanov nie v upozorňovaní na tento problém, ale na pomoc pri jeho riešení. Asi preto nie je na mieste sa pýtať, kedy bude vykosený potok, ale obuť si čižmy a pustiť sa do práce. S kapacitou zamestnancov, ktorých máme k dispozícii podľa našich finančných možností a s plánom prác, ktoré majú v tomto roku vykonať, totiž bude problém suplovať štátne organizácie, ktoré sa majú starať o vodný tok a štátne komunikácie aj v našej obci. Okrem zelene totiž zamestnanci v tomto roku budú budovať chodníky na Družstevnej ulici, technickú vybavenosť nového bytového domu, spravujeme cintorín, vodovod, kanalizáciu a prevádzkujeme všetky verejné budovy v obci, vrátane zberného dvora. Tak teda poraďte kedy, s kým a za čo...

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.